Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak “Sağlık ağızda başlar” diyoruz ve Bursa’nın Yıldırım semtinde Ankara Yolu caddesi Erikli sapağındaki 800m2’lik yerleşkemizde sizlerin hizmetinizdeyiz. 
 

Ağız ve Diş Sağlığı

İlk hedefimiz ağız sağlığınızı korumak ve dişlerinizi ağızda tutmak. Fakat ağız ve diş sağlığı bozulmuşsa, gerekli tedaviler yapılmalıdır. Ağız hijyeni tedavilerin en başında gelen faktördür. Tedavi ne olursa olsun önce ağız hijyeni sağlanmalıdır. Diş problemleri genelde hassasiyet ile başlar. Dişlerinizde soğuk, sıcak hassasiyeti başlamışsa bu bir sağlık sorununun habercisi olabilir. Diş minesinin incelmesi, diş eti çekilmesi, yüzeysel çürükler diş hassasiyetinin önde gelen nedenlerindendir. Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak hiçbir sıkıntı yaşanmasa dahi 6 ayda bir diş hekiminize muayene olmanızı tavsiye ederiz.

Periodontoloji

Periodontoloji ağız içerisindeki yumuşak doku sağlığı ve tedavileri ile ilgilenen bilim dalıdır. Her ne kadar göz ardı edilse de dişler kadar diş etleri de önemlidir. Diş eti rahatsızlıkları genellikle diş eti kanaması ile başlar ve diş kaybına kadar yol açabilir. Sağlıklı bir diş eti her şeyin başında olduğu gibi iyi ağız hijyeninden geçmektedir. Diş eti kanaması yaşandığı taktirde bir diş hekimine görünmeniz olası bir rahatsızlığın önüne geçilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı olarak Periodentoloji uzmanlarımız sizler için haftanın 6 günü tam zamanlı olarak hizmet vermektedir.

Ortodonti

Çene, diş ve yüz sorunlarının teşhis ve tedavisini sağlayan bilim dalıdır. Çocuklarda çene ve dişlerin doğru gelişmesini sağlarken, yetişkinlerde olası kapanış bozukluklarını teşhis ve tedavi etmektedir. Bursa Derman Dental’de tam zamanlı olarak hizmet veren ortodonti uzmanımızdan randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Protez

Çok geniş bir alana sahip olan protez uzmanlığı dolgu işlemleri ile kurtarılamayan ve diş eksiklerinde rol oynayan bilim dalıdır. Protez uygulamaları günümüzde gelişen teknolojiyi takip ederek “Dijital Diş Hekimliği” ile paralel olarak gelişmektedir. Diş köprülerinden, sabit protezlere kadar bir çok protez uygulaması günümüzde Dijital Diş Hekimliği ile birkaç seansta çözülmektedir. Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı olarak son teknoloji cihazlar ile tedavi ve protez uygulamaları ile hizmetinizdeyiz.

Estetik Diş Hekimliği

Gülüşünden ve diş yapısından kaygı duyan kişilerin sağlık ve estetiğin bir arada tutulması göz önünde bulundurularak, diş hekimliğinin bir veya birden fazla uzmanlık dalının ortak teşhis ve tedavisi ile gerçekleştirilir. Estetik diş hekimliğinde iyi bir sonuç için en önemli unsur kişinin hekimi ile iletişiminin güçlü olmasıdır. İyi bir analiz ve tedavi planlaması sonrasında gelmektedir. Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde farklı uzmanlık dalları sizler için tek çatı altında bulunmaktadır. Ücretsiz muayene ve tedavi planlaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dental İmplant

Dental implantlar çene kemiği içerisine yerleştirilen bio uyumlu titanyum, yapay diş kökleridir. Dental implantların avantajı köprü uygulamalarının aksine komşu dişlere müdahale etmeden uygulanabilmesidir. Sabit (kalıcı) veya hareketli (çıkarılabilir) protez dişler için güçlü bir temel sağlar. Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak tecrübeli uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş, çene ve çene eklemlerinin her türlü problemlerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir. İmplant uygulamaları, sinüs yükseltme, eklem tedavileri, kist tedavileri, gömülü diş çekimleri tedavi ve uygulamalarını üstlenmektedir. Bursa Derman Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden tam zamanlı olarak görev yapan cerrahımızdan randevu ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk diş hekimliği bebeklik çağından ergenlik çağına kadar çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır.

Translate »